Pensijos skaičiuoklė

APIE PENSIJŲ SKAIČIUOKLĘ

 

Skaičiuoklės rezultatai. Skaičiuoklė pateikia tik apytikslius būsimos pensijos dydžius, naudojant prielaidas ir Jūsų skaičiuoklėje įvedamą informaciją, o gauti rezultatai yra orientaciniai.

Rekomenduojame susipažinti su kitomis svarbiomis šios skaičiuoklės prielaidomis, taip pat, kaip tiksliausia būtų vesti duomenis, tikintis kuo tikslesnių rezultatų.

Skaičiuoklės rengėjai. LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas, „Sodra“, Lietuvos investicijų ir pensijų fondų bei Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos parengė šią skaičiuoklę, kad kiekvienas asmuo galėtų pasiskaičiuoti, kokią pensiją jis gali gauti pasirinkęs vieną iš galimų būdų.

Svarbu!

Ši skaičiuoklė NEGARANTUOJA ateityje mokamos valstybinio socialinio draudimo pensijos dydžio bei pensijų fondų pelningumo ar išmokamų anuitetų dydžių:

- „Sodros“ pensijos dydis negarantuojamas, jis gali būti ir didesnis, ir mažesnis, keistis priklausomai nuo šalies ekonomikos, demografijos ir teisės aktų pakeitimų.

- Kaupdami pensijų fonduose, Jūs patiriate investavimo riziką, o tai reiškia, kad investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau negu investavote. Pensijų fondų praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų.

- Gyvybės draudimo įmonės apskaičiuotas pensijų anuiteto dydis (pensijų išmoka) gali būti mažesnis arba didesnis nei skaičiuoklėje apskaičiuotas, kadangi jis priklauso nuo konkrečios pensijų anuiteto rūšies ir gyvybės draudimo įmonės naudojamų prielaidų, kurios gali skirtis nuo skaičiuoklėje naudojamų (mirtingumo lentelės, metinės palūkanų normos ir atskaitymų, skirtų padengti anuiteto įsigijimo ir administravimo išlaidas).

Asmenims, dalyvavusiems pensijų kaupime, t. y. dalį pensijos kaupiantiems pensijų fonduose, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija mažinama ta dalimi ir už tuos laikotarpius, kuomet į pensijų fondus buvo pervedama dalis „Sodros“ įmokų. Skaičiuoklėje galite pasitikrinti, kiek galėtų tokiu atveju sumažėti Jūsų valstybinio socialinio draudimo pensijos dydis.

Svarbu: ši skaičiuoklė prognozuoja pensiją tik tiems asmenims, kurie gimė po 1952.01.01 (vyrai) ir po 1954.01.01 (moterys) ir iki 1996.01.01

Skaičiuoklė yra pritaikyta naujausioms šių naršyklių versijoms: Mozilla FireFox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer (8, 9, 10). Jei skaičiuoklė neatsidaro, įdiekite naujausią naršyklės versiją.

El. paštas pasiteirauti: pensijusistema@socmin.lt 

 

Vidutinė metinė pensijų fondo investicinė grąža (pelningumas)
Kadangi investicinė grąža laikui bėgant svyruoja, ir iš anksto neįmanoma pasakyti, kokia ji bus, skaičiuoklėje pensijų fondų pelningumas pateikiamas šešiais skirtingais scenarijais:

• -2,5 proc.
• -1,5 proc.
• -0,5 proc.
•  0,5 proc.
•  1,5 proc.
•  2,5 proc.

Tikėtiną grąžą rekomenduojama rinktis pagal likusį laikotarpį iki pensinio amžiaus pradžios ir pasirinktą pensijų fondų kategoriją. Tiems asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip 7 metai, rekomenduojame rinktis grąžas nuo -2,5 proc. iki 0,5 proc. ir atitinkamai lėšas kaupti konservatyviame (obligacijų) ar mažos akcijų dalies pensijų fonde.
 

 

 

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija
Konstitucijos pr. 21A, Vilnius, LT - 03601
El.paštas: info@lipfa.lt
Kontaktai žiniasklaidai: Tel. +370 6 786 5759
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 126267285

 

Visos autorinės teisės yra saugomos LIPFA ©