Naujienos

 

2014-01-14 d.
2013-ieji pensijų fondų dalyviams buvo pilni iššūkių, tačiau sėkmingi

Per praėjusius metus pensijų kaupimo sistema dar labiau sustiprėjo. Sėkmingos sistemos reformos metu beveik 410 tūkstančių žmonių nusprendė kaupti maksimaliai: mokėti dalį įmokos savo lėšomis ir gauti valstybės subsidiją, taip parodydami, kad nori kaupti patys ir senatvėje dalį pensijos gauti iš savo asmeninėje sąskaitoje pensijų fonde sukauptos sumos. Be to, dėl sėkmingų investicijų pensijų fondų turto vertė per 2013 metus išaugo 4,28 proc. arba beveik 151 mln. litų.

2013 gruodžio 31 dieną Lietuvos pensijų fondų dalyviai savo sąskaitose turėjo 5,43 mlrd. litų vertės turtą, t.y. 625 mln. litų didesnį nei prieš metus. Valstybė į pensijų fondų dalyvių sąskaitas pervedė apie 500 mln. litų įmokų.

„Praėjusieji metai patvirtino investavimo tiesą, kad reikia būti kantriems ir žiūrėti į ilgalaikius rezultatus – nuo 2004 metų, kai startavo pensijų kaupimo sistema, dirbančiųjų pensijai kaupiamos lėšos kasmet paaugdavo vidutiniškai 5%, todėl 2013-ųjų rezultatas atitinka šią tendenciją. Manome, kad šie metai neturėtų iš esmės skirtis nuo praėjusių“, - sakė Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

2013 m. balandžio-lapkričio mėnesiais pensijų fondų dalyviai galėjo pasirinkti, kaip toliau jie norėtų kaupti senatvei. 24 tūkst. dalyvių nusprendė stabdyti kaupimą, 684 tūkst. žmonių nusprendė likti su minimalia valstybės mokama įmoka. Daugiau kaip trečdalis milijono, 352,5 tūkstančių, kaupiančiųjų savo senatvei sutiko mokėti papildomas įmokas savo lėšomis ir gauti papildomą valstybės įmoką, o prie jų prisijungė ir 56,5 tūkst. naujų pensijų fondų dalyvių, kurie iki šiol nekaupė.

„Pernai vykusi pensijų kaupimo sistemos reforma buvo didelis sukrėtimas ir iššūkis tiek pensijų fondų dalyviams, tiek pensijų kaupimo bendrovėms, todėl sistemai gyvybiškai reikia kuo didesnio stabilumo. Dabar turime tęsti tai, kas pradėta, užtikrinti efektyvų sistemos funkcionavimą ir vengti bet kokių reikšmingesnių permainų“, - sakė Š.Ruzgys.


Pensijų kaupimo sistema veikia šalia „Sodros“ – abi šios sistemos susijusios ir viena kitą papildo, o pensijų fondų dalyviui padeda sumažinti riziką, nes jis senatvėje pensiją gaus iš dviejų skirtingų šaltinių. Šiuo metu pensijų fonduose lėšas senatvei kaupia daugiau kaip milijonas žmonių.
 

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija
Konstitucijos pr. 21A, Vilnius, LT - 03601
El.paštas: info@lipfa.lt
Kontaktai žiniasklaidai: Tel. +370 6 793 0017
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 126267285

 

Visos autorinės teisės yra saugomos LIPFA ©